Põrandalauast põrand loob ruumides looduslähedase tunde. On soe jalale ning põrandal mängivatele lastele - samuti on põrandalaud tugev ja kaunis aastateks. Puudub külmale laminaatparketile omane kulumine ja ülestõusvad servad.
Kuuse- ja männipuidust põrandalauad on kõige populaarsemad kuna puit pärineb meie kliimast kus seda leidub rohkesti ning on seega looduslik ja töötluse järel mõeldud kasutamiseks sisetingimustes. Põrandalaudade enamlevinud kasutuskohad on kodud, saunad, kontorid ja paljud teised ruumid kus soovitakse eksponeerida naturaalse puidu ilu ning luua hubasust. Meie toodame kuuse-ja männimaterjalidest põrandalaudasid hoolikalt valitud puidust.
Naturaalsed põrandalauad muudavad kodu stiilseks, kuid samas mitte liiga edevaks.
Looduslik põrandalaud näitab materjali tekstuuri ja tooni selle täielikus ilus.
Puidust põrandaid on igapäevaselt ka lihtne hooldada, ei ole vaja erilisi kemikaale ning puhastamiseks piisab enamasti vaid harjast ja veest. Kuid kui puit peaks ajapikku kuluma saab tihti vaid õlitades tagasi selle värske ilme mis oli ka alguses. Juhul kui põrandalaud juba rohkem kulunud saab värske ilme luua esmalt põrandat lihvides ning seejärel õlitades. Sellisel meetodil puudub vajadus põranda ülesvõtmiseks ja uuega asendamiseks nagu seda tarvis teha kulunud tööstuslike põrandakatete korral.
Kuid tasub meeles pidada, et puitu ei ole tarvis õlitada rohkem kui korra aastas. Tuleb lihtsalt silma peal hoida põrandapinna kvaliteedil ja kui on põrandad kus eriti ei käida siis võib õlitamist teha isegi harvem, näiteks iga kahe aasta tagant.
Kuid kuidas aga leida see õige põrandalaud?
Esmalt tuleks otsustada meelepärase laiuse ja tarviliku paksuse kasuks ning samuti üks tähtsaid näitajaid on kindlasti põrandalaua niiskusesisaldus. Kuna puit pole töödeldav vaid paariprotsendise niiskuse juures siis enamasti pakutakse kuiva põrandalauda mille niiskus on ca 8-12%. Ka sellise vähese niiskuse juures on soovitatav kuiva sisekliimaga paigaldustingimustes lasta põrandalaual, lippidele laotuna, seista samas mikrokliimas ehk siis samal temperatuuril ja õhuniiskuse juures nagu paigaldusjärgselt ruumis valitseb, ca paar nädalat.
Kui põrandalauad on olnud niiskes ruumis või lausa lageda taeva all siis kuivas ruumis kuivab puit kokku ja tekkivad praod. Õige niiskussisaldusega siseruumides hoitud põrandalauad säästavad teid enamasti hilisematest üllatustest. Vääralt ladustatud põrandalaua, mille niiskussisaldus on paigaldades juba liialt kõrge, puhul võib julgelt väita, et kuivas õhus on praod enamasti vältimatud. Väga kuivas mikrokliimas tekivad aja jooksul praod ka siseruumides ja õige niiskusastmega hoitud põrandalaudades, kuid need praod on vaevu märgatavad ja ei häiri silma.
Põrandalaua paigaldamine
Põrandalaua paigaldamise reegel number üks: kui ise ei oska siis las teevad oma ala professionaalid.
Kui aga soov ja tahe põrandalauda ise paigaldada siis jagame teile mõned näpunäited:
- Mõõda ruum veelkord üle.
- Veendu, et aluspind oleks korralik ja kuskilt ei vaju.
- Jälgi, et põrandatalad oleks väga täpselt ühtsel kõrgusel.
- Jälgi toonierinevusi ja paigalda põrandalauad võimalikult sujuva üleminekuga.
- Põranda ja seina vahele peab jääma 10-20 mm vaba ruumi.
- Põrandalaua paika löömiseks kasuta löögiklotsi ja kunagi ära löö otse haamriga lauda.
- Ennem liimimist tuleb aluspõranda hoolikalt puhastada.
- Liimimisel kasuta ainult selleks ettenähtud liimi.
Pärast paigaldamist:
Peale lihvimist tuleb põrandalaud üle lakkida või töödelda soovitud kemikaaliga. Kui aga mingil põhjusel ei ole koheselt võimalik lakkida siis tuleb põrand seniks kinni katta. Väga oluline, et katte sees ei oleks auke, kuna päikesevalgus võib puidu värvi muuta ja taastamine ei ole peale seda enam võimalik.
Me oleme turul olnud juba pikki aastaid ja teeme oma tööd hinge ja armastusega. Seetõttu lubame, et meilt valitud põrandalaud kestavad kaua. Kui teil tekkis lisaküsimusi siis palun pöörduge meie poole info@voodrilaud.ee või helistage +372 51 32 021.
Loodame, et leidsite just selle mida otsisite.